معنای توهین به اعتقاد مردم !

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

ای مردم، های خلایق،  ای ملت.  دوستان خوب و بد. رفقا مدرن امروزی !  من برای هیچ دینی احترام قائل نیستم .  برای اعتقاد توده ها!  احترام قائل نیستم. برای جهالت و نادانی احترام قائل نیستم. این افکار من است.  چون می خواهم همچون انسان زندگی کنم / می خواهم شعور انسانیم را حفظ کنم…

 

در هندوستان قدیم مطابق آئین هندوها و بنا بر این مطابق باور خیلی از مردم، وقتی مردی می مَرد باید زنش را هم بهمراه  جسد شوهر به شعله های آتش می سپردند!

این به نظر من و به  یقین  به نظر اکثریت  قریب به اتفاق مردم دنیا عین جنایت است. جنایتی که باید با صدای بلند  نفرینش کرد، باید با قاطعیت از وقوعش جلو گیری کرد و به طرفدارانش بدون هیچ رود بایستی دشنام داد آنهم با رکیک دشنامها!

روی هر مذهبی که دست بگذارید کوهی از سوابق جنائی با خودش دارد. کسیت که از کلیسا و قرون وسطه چیزی نشنیده باشد؟  کس چه می داند که اسقف های  محترم آن روزگار که مردم  هر عید به دست بوسشان می رفتند  و برایشان گوسفند و کار قربانی میکردند، سر چند دانشمند و محقق را بخاطر اینکه بر خلاف انجیل به علم و دانش ایمان آورده بودند  از تن جدا کرده اند و تن چند  هزار دختر جوان  را بخاطر تمکین نکردن  به آنان به بهانه  بیرون  راندن  روح خبیث ابلیس به شعله های آتش سپرده اند.

ما که از  ایران اسلامی  جان  بدر برده ایم  لازم نیست  راهی به این دوری برویم  همه ما از جنایات اسلامی جمهوری اسلامی  هزار یک خاطر داریم .

انسان بودن لازمه  شعور انسانی  ست.

سی و سی سال است . آخوند مفت خور،  و انگل صفت، جامعه ما را با قوانین  سنگ سار،اعدام کودکان به وحشیانه شکل آنهم در ملال عام،فرهنگ انسانی  ما را به تمسخره گرفت است.  تجاوز و کشتن و  دزدی  و  زیر پا گذاشتن حریم خصوصی مردم و قوانین نابرابری زن و مرد و حاکم کردن فرهنگ مردسالاری، اینگونه جامعه ما را بعنوان جامعه اسلامی به جهانیان معرفی کرده و  می کند  من احترامی برای اسلام و این دین قائل نیستم  چون قوانین سنگ سار و قطع دست و پا  را  ضد انسانی و توهین به شعور خودم تلقی می کنم چون انسانم و برای ارزشهای انسانی احترام قائلم.  من برای اسلام یا هر مذهبی که/ یا هر اعتقاد ات که دارای تعبیض و انسانها را از هم جدا کند  ارزش و احترامی قائل نیستم ..  و بدون  شرم و بدون  توصیخ  یا تبصیری،هواداران اینگونه تفکر را، هواداران سنگ  سار  را، عاملین سنگ سار را  نفرین باران می کنم . محکوم می کنم و آنها را انسانهای مریض و روانی  با جنون توصیف می کنم. ارزش دادن به اعتقادات توده ها یعنی  تعظیم کردن در برابر جهل.  یعنی تعظیم کردن در برابر قوانین سنگ سار .  و    ….  هر کسی به هر دلیلی  فرمان قتل یک انسان را صادر می کند او یک حیوان درنده است یک انسان مریض است. انسانی که دارای احساسات انسانی ست وحشگری نمی کند. من  مخالف اعدام  و بنا به همین  دلیل  چون در اسلام قتل و جنایت یک سنت است من احترامی برای  این دین قائل نیستم برای هر اعتقاداتی که ضد انسانی باشد هیچ حرمتی قائل نیستم. انسان مقدس­تر از هر چیز! مقدس تر از خاک و نژاد و اعتقادات!! زمانی ما بر جهل و نادانی / زور و ستم فایق ­آییم تا بر اساس ارزش­های انسانی گام بر داریم! نه بر اساس تاریخ نامفهوم و متکی بر جهل / نه بر اساس نژاد و نه بر اساس مذهب، ناسیونالیزم. مذاهب در تناقض با انسان و ارزش­های انسانی هستند!!!  شمی صلواتی

Advertisements

شمی صلواتی / فعال سیاسی/ شاعر و نویسنده/ زندانی سیاسی سابق دهه 60

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s