آیا جمهوری اسلامی با حزب دموکرات مذاکره خواهد کرد ؟

hecri-mohtedi4

سلام آ قای صلواتی من در ایران زندگی می کنم و علاقه ای به معرفی خودم ندارم اما از آنجا که نوشته شما را» مردان وامانده از راه»خواندم راستش این سوال برایم مطرح می شود که آقای مهتدی یا سازمان زحمتکشان زیر سایه حزب دمواکرات معنا پیدا می کند چون شرکت آقای مهتدی یاحزبش در هر بند و بستی بدونه حزب دمکرات بی معناست! اما با این وجود آیا جمهوری اسلامی با حزب دموکرات مذاکره می کند یا اصلاٌ چنین فرضیه ای ممکن نیست ؟

سلام دوست  ناشناس !

جمهوری اسلامی حکومتی است که بر پایه ای خشنونت طراحی شده خلاقیت این حکومت در ترور و شکنجه و اعدام، و گورستانهای دسته جمعی است و هر حزبی و گروهی که با این حکومت نزدیکی کرده اند عاقبت خوبی نداشتند و بزرگترین ضربه را خوردند نمونه هایش هم اکثزیتها و توده ایها،  احزاب ملی گر  بودند.

در اوایل انقلاب سازمان مجاهدین هم به سر امام خمینی قسم می خورد ولی جمهوری اسلامی اینها را از خودش دور کرد و بی آبرویشان کرد و بهشان ضربه زد. سیستم جمهوری اسلامی یک سیستم مافیائی است، دارای یک چهار چوب فکری و سیاسی تعیین شده است، عقیدتی ست، محال است کسی غیر از آن چهار چوب فکری  تعیین شده به درون آن راه یابد.

اجازه بدهید   تا مختصر  توصیخی در مورد  حزب  موکرات بدهیم چون  فکر می کنم  قبل از هر چیز باید  حزب دموکرات  را معنی و تعریف کرد حزبی  که آمادۀ مذاکره با جمهوری اسلامیست، چگونه حزبیست.

حزب دموکرات یک حزبی قومیست که در کردستان ایران به فعالیت سیاسی زیر زمینی مشغول است از نظر ایدولوگهای جمهوری اسلامی این حزب منحل شده است و ضد انقلاب اسلامی است.

عمل کرد حزب دموکرات بعنوان اپوزیسیون

عملکرد خوبی نیست از کارنامه خوبی برخوردار نیست و در میان مردم کردستان ایران  هم حزبی خوش نام و نشانی نیست. حزب دموکرات در طول سی سال گذاشت بارها اعلام کرد که آماده است با جمهوری اسلامی مذاکره کند و دو تا از رهبرانش در این بند و بسها قربانی شدند . ولی جمهوری اسلامی هیچ وقت این حزب را جدید نگرفت و رهبران آن را هم ترور کرد. می خواهم ساده لوح بودند سران حزب دموکرات  را نشان دهم  و بگویم از داریت سیاسی هم برخوردار نیستند.

حزب دموکرات از ابتدای روی کار آمدن جمهوری اسلامی همیشه به دنبال مذاکره با جمهوری اسلامی بود و این جمهوری اسلامی بود که این حزب را به کار نگرفت یعنی قابل ندانست.

حزب دموکرات برای راضی ساختن جمهوری اسلامی ابتدا به مقر رفقای سازمان پیکار حمله کرد و چند تن از این رفقا را به به قتل رساند و جنگ طولانی را به کومه له تحمیل کرد در شمال کردستان آنجائی که از قدرت نظامی بیشتری برخوردار بود کمونیستها را می کشت. خوشبختانه این کومه له بود که حزب دموکرات را سر جایش نشاند،  البته نه فقط کمونیستها بلکه با هر گونه حرکت پیش رو در جامعه  مخالف بود و در برابر آن می ایستاد.

حزب دموکرات یک حزب بورژوازی است و خود را سکولار می دانند اما در عمل و از لحاظ تشکیلاتی بیشتر دارای چهار چوب فکری و عملی فتودالی است نفوذ این حزب بیشتر در میان ملایان کردستان و کدخداها روستا و در شهر ها میان بازاریان است. حزب دموکرات در ایجاد اتحادیه ملایان کرد فعال  بود، در بعضی از مناطق دور افتاد هم بنا به ناآگاهی مردم نفوذ داشت و دارد . حزب دموکرات یک حزب بی پرنسیب و عاشق قدرت به هر قیمتی است.

به نظر من جمهوری اسلامی با حزب دموکرات مذاکره نخواهد کرد و این حزب را به قدرت محلی راه نخواهد داد اما حزب دموکرات تن به حقارت بیشتر جمهوری اسلامی خواهد داده چون حزب دموکرات آن حزب قوی و با نفوذ در کردستان ایران نیست. امیدش به امریکا بود که در صورت حمله به ایران این حزب هم به قدرت محلی همچو قومپرستهای کردستان عراق راه یابد. ولی سناریو عراق در ایران امکانپریز نبود و نیست.  و مهمتر مسئله نیروهای چپ رادیکال و با نفوذ در کردستان است که وجود دارد حضور اجتماعی دارد و فعال است و این حزب را به حاشیه رانده است و در میان مردم منزوی کرده است. بنا به همین قدرت نیروی چپ و کمونیست، پیشرو در کردستان ایران است که حزب دموکرات تن به هر تحقیری  برای مذاکره با جمهوری اسلامی می دهد. نه تنها مهتدی  بلکه جماعت  حاشیه ای  سازمان  زحمتشکان  دوست دارند و در تلاشند  تا  با مهتدی همراه شود  زیرا  این ساده لوحان قومپرس  : اول به دلیل توهمی که  به جریانات  سیز و بنفش  دارند  و باورشان   به  دولت روحانی  بعنوان  دولت اعتدال  / و  منزوی بودنشان  که با خطر ذوب شدنشان   روبروست    دور مهتدی  جمع می  شوند  و آقای  مهتدی  برای هر گونه  معامله  خودش  را به رهبری حزب دمکرات سپرده است  تا شاید   از این حقارت  نجات یابند   اما حقایق  چیز دیگری ست ……..که  به زودی  روشن خواهد شد.

 شمی صلواتی

Advertisements

یک دیدگاه برای ”آیا جمهوری اسلامی با حزب دموکرات مذاکره خواهد کرد ؟

  1. Sadra Hosseini اندازه اى كه به همديگر ميپريد و بودند بودند يا هستند هستند ميگيد به فكر اتحاد بوديد، با هر افكارى حالا دشمن اصلى را به زانو در آورده بوديد، ولى رك و پوست كنده بگم كه همه شما تشنه قدرت هستيد و به فكر خويش نيستيد، در مورد دمكرات هم نبايد نا عادلانه قضاوت كرد شخصيتهاى كه ترور شدند براى جمهورى اسلامى خطر بزرگى بودند، و براى همين ترورشان كردند و حالا هم بايد به غرب جواب پس بدهند. بجز دل خوشى براى دشمن كارى نكرديد با اين نوشته هات، ما درد مشترك داريم آن جمهورى اسلامىيست.

    دوست داشتن

  2. Ali Doustkam اونی که فکر می کند مجاهدین به سر خمینی ملعون قسم میخوردند و کلمه بی ابرو را برای فداکارترین نیروی خلق هم بکار میبرد خیلی دبنگ است و خود بی ابرو / ابرومند ترین سازمان و حزب سیاسی ایرانی سازمان پر افتخار مجاهدین خلق ایران است با کهکشانی از شهیدانش و رزم بی امانش در این35 سال // مرگ برجمهوری اسلامی و همه دم و دمبالچه هایش

    دوست داشتن

شمی صلواتی / فعال سیاسی/ شاعر و نویسنده/ زندانی سیاسی سابق دهه 60

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s